• Škola po roku 1989

•           Významným medzníkom v histórii našej školy bol rok 1989.Výrazné politické zmeny v štáte sa priamo odrazili aj v práci školy. Učitelia podporili Učiteľské fórum a stáli za jeho hlavnými ideami: odstrániť akúkoľvek ideológiu, byrokraciu a formalizmus, navrátiť tvorivosť a demokratickosť do vyučovacieho procesu, aby sa škola opäť stala v zmysle myšlienok J.A.Komenského "dielňou ľudskosti, miestom, kde sa potvrdzuje hodnota každého človeka ...".

Vo februári 1990 na mimoriadnom zasadnutí pedagogickej rady došlo k voľbe nového riaditeľa školy tajným hlasovaním. Prevažnú väčšinu hlasov získal Mgr. Jaroslav Horváth. Nové vedenie školy sa zameralo na zaktivovanie prevádzky školy, údržbárske práce a materiálne zlepšenie. OŠaK v Nitre dal opraviť narušený skelet budovy. Svojpomocne boli opravené schody na 1. poschodí , obklady pod oknami tried a na chodbách. Boli zakúpené a inštalované nové tabule do všetkých tried a špeciálnych učební. V školskom roku 1990/91 sa okrem ruského jazyka začala výuka anglického, nemeckého a francúzskeho jazyka.

V tomto roku vyhlásila Školská správa v Nitre konkurz na riaditeľov ZŠ, ktorý úspešne absolvoval Mgr. Ervín Čanaky. Pod jeho vedením bolo doriešené uzatváranie priestorov šatní na roč. 1.-4., začal sa zamykať hlavný vchod počas vyučovania. V budove školy bola zriadená Základná umelecká škola. Po zmene koncepcie ZŠ Ministerstvom školstva sa 8-ročná školská dochádzka opäť mení na 9-ročnú.

Školský rok 1997/98 sa niesol v znamení zmeny vedenia školy. Po konkurznom konaní bol v máji 1998 vymenovaný do funkcie PaedDr. Róbert Žilík.